“Gençlerde İş Var!” Sub Rosa – Açık Radyo programım

Merhaba,

Tekfen Filarmoni katkılarıyla Açık Radyo’da yayımlanan Sub Rosa – Klasik Müzük Dünyasında Sürdürülebilirliğe Dair adlı programda geleceğin klasik müzik icracıları ve dinleyicileri üzerine Açık Radyo ile samimi, ufuk açıcı ve bilgilendirici bir söyleşi gerçekleştirdik. Ben, viyolonselist-sanat direktörü Nil Kocamangil ve kurumsal iletişimci Esra Tüzgiray Kılıç ile yeni nesil müzisyenleri ve klasik müzikseverleri konuştuk.

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi sosyolog Prof. Dr. Zafer Yenal ve müzisyen Yaren Eren Budak’ın hazırlayıp sunuduğu, Sibil Arsenayan’ın ise müzik seçkilerini hazırladığı Sub Rosa’da klasik müzik dünyasının sürdürülebilirliğine dair çok farklı meseleleri gündeme taşıyıp, bunları çeşitli yönleriyle bu dünyanın paydaşlarıyla masaya yatıran bu programın önceki ve sonraki yayınlarını da mutlaka takip etmenizi tavsiye ederim.

Aşağıda podcast linkini iletiyorum. Sub Rosa, “gülün altında” şeklinde çevrilebilen ve “gizli saklı, sır tutulması gereken” anlamında. Ama bu yayında hiçbir şeyi “gülün altında” bırakmadık, samimi, dostane bir konuşmayla gençlerin ve çocukların sanat alanındaki beklentilerini, sorunlarını, çözüm önerilerini konuştuk.

Değerlendirmeleriniz ve görüşleriniz çok önemli benim için, biliyorsunuz 🙂

Güzel bir haftasonu dilerim!

Menekşe

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s