Hakkımda

1982 senesinde İzmir’de doğdum. Tevfik Fikret Lisesi’ni üçüncülükle bitirdikten sonra Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümüne girdim ve dereceyle mezun oldum. Belçika Katolik Louvain Üniversitesi’nde Jean Monnet bursiyeri olarak Avrupa Birliği alanında yüksek lisans çalışmasını gerçekleştirdim ve “üstün başarı” (grande distinction) diplomasıyla mezun oldum. Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü’nden doktora derecemi aldım. Avrupa Birliği alanında danışmanlık firmalarında ve üniversite bünyelerindeki düşünce kuruluşlarında uzman olarak görev aldım.

2003 yılından beri çeşitli dergi ve yayınevleri için çeviri yapıyorum. 15’in üzerinde roman çevirim bulunuyor.

Ayrıca, 2010 yılından bu yana Southeastern European Times, Al Arabiya English, Business New Europe, International Business Times, Deutsche Welle, Washington Post, Euronews Türkçe, Al Monitor, Arab News, Axios gibi uluslararası haber ajanslarında Türkiye muhabiri olarak görev aldım. Gazete Duvar ve Perspektif’te düzenli yazıyorum. Buna ek olarak, Mayıs 2021’den beri Andante dergisi yazarıyım. Bir yandan da uluslararası haber ajanslarına Türkiye’ye ilişkin gelişmelere dair haber-analizler hazırlıyorum. Mülteci hakları, sağlık politikaları, çocuk hakları, kadının insan hakları, müzik, AB-Türkiye ilişkileri ve Orta Doğu’daki gelişmeler ise başlıca ilgi alanlarım arasında yer alıyor.

Harika Çocuklar ve Harika Gençler dosyaları, müziğe olan ilgimin sonucunda kendi geliştirdiğim bir sosyal sorumluluk projemdir. Bu röportaj dizilerinin amacı ise, sanatın tüm alanlarında üstün yetenekli olan çocuklar ve gençler için kendilerini ifade etme, tanıtma imkanı yaratarak hepimizi ortak sanatseverlik paydasında birleştirmek…