Gülru Ensari & Herbert Schuch çifti yeni albümleriyle müzikseverlerle buluştu

Piyanist çift Gülru Ensari ve Herbert Schuch’un yeni albümleri “In Search of” 18 Şubat günü müzikseverlerle buluştu. Albümde P. I. Çaykovski, J. Brahms, A. Dvorak ve Oğuzhan Balcı’nın eserleri seslendirildi.

Bu harika albüm, ikilinin çocukluk dönemlerine dair müzik belleklerini kurcaladıkları, farklı geçmişlerden, ülkelerden, kültürlerden gelmelerine rağmen müzik üzerinden köprü kurdukları bir ortak proje olma özelliğini taşıyor. Örneğin ikilinin farklı coğrafyalarda ve tarihlerde müzikle tanışması aynı eserlerle olmuş: Çaykovski’nin Fındıkkıran Balesi’yle. Albümde bu eserin de harika bir uyarlaması var. Öte yandan Macar köklerden gelen Herbert ile Ensari’nin bir diğer buluştukları besteci de Brahms olduğu ve onun da Macar Dansları ve bu müziğin “ruh eşi” olarak gördükleri Dvorak’ın Slav Dansları olduğu için albümde bu iki esere dair müthiş yorumları da yer almış.

Albüm, 2022 yılının ilk aylarında özgünlük ve yenilik arayışındaki klasik müzik tutkunlarının mutlaka çıkması gereken bir yolculuğun anahtarını tüm cömertliğiyle bizlere uzatıyor.

İkilinin bundan sonraki hedefi konserler aracılığıyla seyircileriyle buluşmak. Ayrıca websitelerinde de her konserden sonra izleyicilerin onlara neler hissettiklerini yazabilecekleri bir bölüm açtılar. Bu da müzisyenlerin dinleyici kitlesiyle bağ kurması açısından oldukça hoş bir teknolojik katkı olarak takdire şayan…

Haydi albümü dinlemeye:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s