Genç viyolacı Zeynep Duru, Almanya’da okumak için destek arayışında

2004 yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Devlet Konservaruvarı Müzik Bölümü, Viyola Sanat Dalı’nda öğretim üyeliği yapan Prof. Burcu Yazıcı’nın öğrencilerinden Zeynep Duru Sertoğlu, Almanya’nın  prestijli müzik okullarından “Hochschule für Musik und Theater Hamburg”  Hamburg Müzik ve Tiyatro Üniversitesi’nin giriş sınavında başarılı olarak eğitimine Avrupa’da devam etmeye hak kazandı.

Zeynep Duru, mesleki hedeflerini gerçekleştirmek için bu konuda maddi destek arayışında. Buradan da sizlere ve bu konuyla hızlı bir şekilde ilgilenip destek verebilecek iş insanlarına seslenmek, destek ricasında bulunmak isterim.

2015 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ortaokul kısmına giren Sertoğlu, viyola çalışmalarına Prof. Burcu Yazıcı ile başladı. 2016 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası’na katılarak burada 4 yıl viyola grup şefliği yaptı. 2017 yılında A. Ü. Devlet Konservatuvarı Öğrenci Orkestrası’nın solistlik sınavını kazanarak orkestra ile J. Schubert’in Viyola Konçertosu’nu seslendirdi.

2018 yılında Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın sınavını kazanan  Sertoğlu, aynı yıl yine A. Ü. D. K. Ö. Orkestrası’nın solistlik sınavını kazanarak Burcu Yazıcı’nın başarılı öğrencilerinden Öykü Güneç  ile J. S. Bach (Brandenburg, No:6) İki Viyola Konçertosu’nu seslendirmeye hak kazandı.

2022 yılının Haziran ayında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Lise bölümünü tam puanla bitirerek mezun olan Sertoğlu,  müzik çalışmalarına  Prof. Anna Kreetta Gribajcevic ile Hamburg’da devam edecek. 

Prof. Burcu Yazıcı’nın Avrupa’da okumaya hak kazanan beşinci öğrencisi Zeynep Duru Sertoğlu. Yazıcı’nın viyola sınıfından Avrupa’da okul kazanan diğer öğrencileri -Nehir Akansu, Liszts Akademi, Budapeşte, Kaan Buğra Metin, Robert Schumann Müzik Üniversitesi, Düsseldorf, Mert Kurtçu, Mozarteum, Salzburg, Öykü Güneç, Mozarteum, Salzburg- Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmeye devam ediyor.

Zeynep Duru’nun hayallerini gerçekleştirmesinde ona destek olup yüzünü güldürmek hepimizin görevi. Kendi ve değerli öğretmenlerinin emekleriyle birlikte açtığın bu güzel ve başarılı yolun hep açık olsun Zeynep Duru…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s